Nyitólap  Aktualitások  A Budavári Önkormányzat elektromos buszt adományozott ...

A Budavári Önkormányzat elektromos buszt adományozott kórházunknak

A Budavári önkormányzat újabb támogatással segíti azt az együttműködést, ami a kerület és a kórház között korábbról fennáll, s amit most egy írásos szándéknyilatkozattal is megerősítettek, melynek célja, hogy kardiológiai és belgyógyászati szakterületen folyamatosan a két II. kerületi katolikus kórház biztosíthassa az I. kerületiek ellátását, ezzel feloldva az eddigiekben fennálló ellátási anomáliákat.

A zéró emissziós elektromos autó azon I. kerületiek szállítását segíti majd, akik a II. kerületi kórházban kerülnek ellátásra. A jármű a jövőben a tervek szerint a Maros utcai rendelő és a kórház között fog közlekedni. A tervek szerint házhoz is hívható lesz a járat, így egy akár hosszabb kórházi kezelésre érkező beteg is könnyebben juthat el a megújult egészségügyi intézménybe. Mind a Budavári Önkormányzat, mind kórházunk elkötelezett a klímavédelem mellett, ezért is esett a választás egy elektromos jármű beszerzésére. Az Önkormányzat továbbá lehetővé teszi a kórház számára a Lovas úti e-töltőállomás használatát.

Galéria»